Planszówki na imprezę urodzinową z gwarancją dobrej zabawy
GraPlanszowaDlaCiebie 12 lipca 2023

Planszówki na imprezę urodzinową z gwarancją dobrej zabawy

Organizacja dobrej imprezy urodzinowej wymaga zaplanowania wielu aspektów — od cateringowych i dekoracyjnych, po rozrywkowe. O ile z cateringiem i dekoracją pomieszczenia, w której odbywać się będzie impreza, mogą nas wesprzeć doświadczone firmy, o tyle w przypadku zapewnienia odpowiednich atrakcji dla uczestników imprezy powinniśmy zadbać już sami. Coraz więcej osób planując imprezę urodzinową, sięga po planszówki. Są one doskonałym wyborem, ponieważ angażują i integrują ze sobą uczestników imprezy. Poniżej przedstawiamy popularne gry planszowe na imprezę urodzinową, które zagwarantują świetną zabawę.

Gry planszowe na imprezę urodzinową — co wybrać?

Imprezowe gry planszowe to z pewnością coś, co uratowało niejedną imprezę. Propozycja gry planszowej na imprezie urodzinowej, czy też każdej innej to doskonała okazja do tego, aby większa grupa osób zaangażowała się w rozgrywki i zintegrowała. Zanim jednak zasiądziemy wspólnie do stołu, na którym pojawi się planszówka, warto wiedzieć, po jakie tytuły sięgnąć. Tutaj wybór jest ogromny — od klasycznych gier karcianych, przez nieco bardziej rozbudowane gry logiczne i przygodowe, po zaawansowane i wymagające nie lada wysiłku umysłowego i zaangażowania — gry strategiczne.

Polecane gry planszowe na imprezę urodzinową

Poniżej prezentujemy po 5 — według nas — najlepszych propozycji gier planszowych na imprezę urodzinową. Są to propozycje zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci.

Gry planszowe dla dorosłych na imprezę urodzinową

  1. Dixit — w tej grze gracze podróżują przez krainę wyobraźni, starając się skomunikować z innymi poprzez ilustracje i słowa. Każdy gracz wybiera kartę z ilustracją, a następnie wymyśla opis, który do niej pasuje. Pozostali gracze wybierają spośród swoich kart tę, która najlepiej pasuje do danego opisu. Gra ta promuje kreatywność, interpretację i subtelny humor. Będzie doskonałym wyborem gry planszowej na imprezę urodzinową.
  2. Cards Against Humanity — to gra karciana pełna kontrowersji i absurdalnego humoru. Gracze uzupełniają luki w zdaniach przy użyciu kart z nietypowymi i często szokującymi frazami. To idealna gra dla grupy osób, które podzielają zamiłowanie do czarnego humoru.
  3. Codenames — gra słowna, która wymaga strategii, umiejętności myślenia lateralnego i komunikacji. Gracze dzielą się na dwie drużyny i starają się odgadnąć tożsamość swoich agentów, na podstawie wskazówek podanych przez członka drużyny.
  4. Telestrations — w tej grze komunikacji i rysunku gracze rysują hasła, a następnie przekazują swoje prace dalej, próbując odgadnąć, co zostało przedstawione na poprzedniej karcie. Zabawa polega na śmiesznych zniekształceniach i nieoczekiwanych interpretacjach.
  5. Władców Catanu — klasyczna gra ekonomiczna przenosi, która graczy na bezludną wyspę, gdzie rywalizują o zdobycie surowców i rozwijanie swojej kolonii. Wymaga zdolności negocjacji, planowania i przewidywania ruchów przeciwników.

Najlepsze gry planszowe dla dzieci na imprezę urodzinową

  1. Dobble — gra obserwacyjna, w której gracze szukają wspólnych symboli na kartach. Każda karta ma zawsze jeden wspólny element z innymi, co sprawia, że gra jest dynamiczna i wciągająca, a co za tym idzie, świetnie sprawdzi się podczas urodzinowej imprezy dla najmłodszych.
  2. Baśniowa Kraina — w tej grze dzieci tworzą wspólnie opowieść, decydując o losach postaci i podejmując konkretne decyzje. To świetny sposób na rozwijanie kreatywności i wyobraźni także podczas urodzinowego przyjęcia.
  3. Zooloretto — dzieci budują własny ogród zoologiczny, starając się zdobyć jak najwięcej zwierząt i zachować porządek w klatkach. Gra uczy planowania, zarządzania i umiejętności przewidywania ruchów przeciwników.
  4. Szalone Słowo — dzieci losują karty z hasłami i starają się opisać je bez użycia pewnych słów. Inni gracze muszą odgadnąć, o jakie hasło chodzi. To doskonały sposób na rozwijanie słownictwa i komunikacji. Będzie doskonałą propozycją gry planszowej imprezowej
  5. Dżungla Speed — to szybka gra reakcji i spostrzegawczości, w której dzieci starają się jak najszybciej odnaleźć pary zwierząt na kartach.

Gry planszowe na imprezę urodzinową na zamówienie

Popularne tytuły gier planszowych na imprezę urodzinową znajdziemy w stacjonarnych i internetowych sklepach, czy też księgarniach. Możemy jednak zaskoczyć czy to naszych gości, czy samego solenizanta grą planszową stworzoną na zamówienie. Taką możliwość oferuje firma Gra Planszowa dla Ciebie, która z najwyższym zaangażowaniem i starannością wykona dla nas indywidualną grę planszową imprezową. Gra może mieć osobisty charakter, lub stanowić remake popularnego tytułu. Oryginalne plansze do gier, pionki czy żetony wykonane na zamówienie — takie elementy z pewnością zachwycą każdego uczestnika urodzinowego przyjęcia.