GraPlanszowaDlaCiebie 17 maj 2021

Najlepsze gry planszowe na prezent - TOP 5!

Urodziny, imieniny, czy święta Bożego narodzenia to świetny czas na podarowanie bliskiej osobie wyjątkowego, ale jednocześnie zaskakującego prezentu. Trafić w gusta i oczekiwania osoby obdarowywanej to jednak nie lada wyzwanie. W przypadku wielu osób ciekawym rozwiązaniem okazują się być gry planszowe na prezent. Wybraliśmy dla Ciebie 5 najpopularniejszych i jednocześnie sprawdzonych propozycji dla starszych i młodszych graczy.

Dlaczego gra planszowa to dobry pomysł na prezent?

O zaletach gier planszowych można rozmawiać godzinami. Jednak na przestrzeni kilku ostatnich lat dało się zauważyć, że nowoczesne technologie, w tym gry komputerowe starały się na dobre wyprzeć tę formę rozrywki. Na szczęście gry planszowe ponownie wracają do łask i stają się bardzo popularne. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że wracają ze zdwojoną siłą.

Gry planszowe zarówno te dostępne na sklepowych półkach, jak i gry planszowe na zamówienie to doskonała forma rozrywki dla całej rodziny. Nic więc dziwnego, że są równie chętnie wręczane na prezent. Wręczając taki upominek, dajesz najbliższym lub znajomym pretekst do wspólnego spędzenia czasu.

Przedstawiamy 5 najpopularniejszych gier planszowych na prezent!

1. Dixit

Dixit to nasza propozycja numer jeśli chodzi o planszówki wręczane na prezent. Jest to wspaniała gra rodzinna, ale nie będą żałować również ci, którzy zagrają w nią na spotkaniu towarzyskim. Zestaw zawiera talię kart z obrazkami i hasłami. Każdy gracz musi wybrać jedną kartę i wymyślić do niej skojarzenie. Pozostali gracze po usłyszeniu słowa muszą znaleźć taką kartę, która będzie pasowała do danego hasła. Jedynym ograniczeniem w tej grze jest ludzka wyobraźnia. Jest to gra, która nie tylko skłania do myślenia, ale pozwala również przełamywać pewne bariery komunikacyjne. Im więcej rozgrywek, tym ciekawe hasła i historie powstają. Do podstawowej wersji gry planszowej można z powodzeniem dokupić ciekawe dodatki.

2. Monopoly

Monopoly to chyba jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Chętnie grają w nią zarówno dzieci, jak i dorośli. Zasady tej gry są bardzo proste: na początku otrzymuje się określoną sumę pieniędzy i inwestuje w nieruchomości zlokalizowane w miastach znajdujące się na planszy. Podejmowanie decyzji wymaga tutaj strategicznego myślenia, a inwestycje trafione. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy ktoś stanie na wykupionym terytorium.

Gra Monopoly to zdecydowanie trafiony prezent. Na rynku można wybierać spośród wielu wariantów tej gry, a dla bardziej odważnych polecamy stworzenie autorskiej wersji tej gry wykonywanej na zamówienie.

3. Taboo

Taboo to jedna z najpopularniejszych planszówek towarzyskich dostępnych na rynku. To fantastyczna gra zespołowa, która jest nie tylko banalnie prosta, ale również śmieszna. Jej zasady polegają na tym, że uczestnik musi odgadnąć słowo znajdujące się na wylosowanej przez siebie karcie. Reszta uczestników ma za zadanie doprowadzenie go, o jakie słowo może chodzić, nie mogąc jednocześnie używać określonych słów. Wśród dostępnych na rynku wariantów gry Taboo znajdują wersje dla dzieci i dorosłych.

4. Jungle Speed

Jungle Speed to dynamiczna gra zręcznościowa, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość. W tej grze każdy uczestnik stara się jak najszybciej pozbyć wszystkich kart, jednak aby to zrobić, musi w odpowiednim momencie złapać zdobiony drewniany totem. Jeśli gracz złapie go w nieodpowiednim momencie lub w ogóle tego nie zrobi, zmuszony będzie wziąć karty od swoich przeciwników. Gra jest bardzo prosta, a przy tym zabawna. Jungle Speed to idealna gra planszowa na prezent, zarówno dla małych, jak i nieco starszych graczy.

5. Talisman: Magia i Miecz

Talisman: Magia i Miecz to pełna przygód gra fantasy, która zabierze Ciebie i Twoich bliskich na niebezpieczną, pełną przygód wyprawę po skarb. Każdy uczestnik musi wcielić się w jednego z mitycznych bohaterów, władających magią lub mieczem. Ta gra planszowa to doskonały pomysł na prezent, który pozwoli przeżyć ekscytujące, pełne przygód chwile w gronie najbliższych osób.

Podsumowanie!

Długie zimowe wieczory, czy słoneczne wakacyjne popołudnie - każda pora dnia i roku jest idealna, by zagrać w grę planszową. Wiesz również, które popularne planszówki warto kupić na prezent. Możesz także pokusić się o stworzenie własnej, autorskiej gry planszowej, którą podarujesz bliskiej Ci osobie. W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty znanego i renomowanego producenta gier planszowych na zamówienie. Zapraszamy do skorzystania z usług Firmy Porta Art!