Najlepsze gry planszowe dla początkujących — od czego zacząć?
GraPlanszowaDlaCiebie 10 czerwca 2023

Najlepsze gry planszowe dla początkujących — od czego zacząć?

Gry planszowe to znakomity sposób na spędzenie czasu w gronie najbliższych nam osób — rodziny i przyjaciół. Tego rodzaju rozrywka pozwala nam odłożyć na bok wszystkie sprzęty elektroniczne, w tym smartfony, tablety i laptopy i cieszyć się towarzystwem innych osób. Jeśli jednak do tej pory z planszówkami nie było Ci po drodze i myśl, że samo zapoznanie się z zasadami gry będzie trwało w nieskończoność, to z całą odpowiedzialnością mówimy, że wcale nie musi to tak wyglądać. W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy TOP 5 najlepszych planszówek dla początkujących. Proponowane przez nas tytuły zachwycą przyszłych graczy nie tylko ciekawą fabułą, ale także przepiękną grafiką. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z grami planszowymi skierowanymi do osób początkujących.

Jak zacząć grać w planszówki? Polecane gry planszowe dla początkujących osób

Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z planszówkami bardzo często nie wiedzą, od czego zacząć. Dlatego też w ich głowach rodzą się pytania: Jak zacząć grać w gry planszowe? Po jakie tytuły warto sięgnąć w przypadku osób początkujących.

Odpowiadając zatem na powyżej zadane pytania, dobrze jest zacząć od łatwych (lecz nie nudnych) gier planszowych, najlepiej takich polecanych przez inne osoby. Dlaczego? Bowiem dla początkujących graczy, bogactwo dostępnych tytułów może być przytłaczające, a sam wybór dość trudny.

Aby ułatwić każdej początkującej osobie wybór odpowiedniej planszówki, wybraliśmy — według nas — kilka ciekawych propozycji gier planszowych, które z pewnością przypadną do gustu zarówno osobom mniej, jak i bardziej doświadczonym. Oto nasze TOP 5 najlepszych gier planszowych dla początkujących osób.

  1. "Ticket to Ride"
  2. Ticket to Ride to gra, która szybko zdobyła uznanie w świecie planszówek. W tej rozgrywce wcielasz się w rolę kolejarza, który próbuje połączyć miasta kolejowymi trasami. Gra jest prosta w zrozumieniu, ale oferuje wiele strategicznych elementów. Dzięki różnym wariantom plansz oraz łatwemu dostępowi do zasad Ticket to Ride jest znakomitą grą planszową dla początkujących.

  3. Carcassonne
  4. Jest to klasyczna gra, w której budujesz krajobraz z kafelków, umieszczając na nich miasta, drogi i pola. Możesz także rywalizować o punkty, umieszczając na planszy swoich pionków jako rycerzy, wieże, zbieraczy lub mnichów. Zasady są łatwe do opanowania, a sama gra wciągająca.

  5. Splendor
  6. Splendor to szybka i prosta gra planszowa dla początkujących w tematyce handlu i zdobywania wpływów w renesansowym świecie. Gracze kupują karty, reprezentujące różne klejnoty i szlachciców, aby zwiększyć swoje zasoby i zdobywać punkty. Gra oferuje doskonały balans między strategią, a łatwością w nauce, dlatego doskonale nadaje się dla osób początkujących.

  7. Azul
  8. Azul to elegancka gra, w której gracze rywalizują o zdobycie punktów, układając kafelki na swoich planszach. Gra jest niezwykle prosta i może być opanowana w kilka minut, ale jednocześnie oferuje wiele możliwości taktycznych. Azul doskonale wprowadzi każdego początkującego gracza w świat planszówek.

  9. Dixit
  10. Dixit to gra oparta na fantazji i wyobraźni. Gracze opowiadają krótkie historie lub hasła, które pasują do ilustracji z wybranych kart. Następnie inni gracze próbują zgadnąć, która karta należy do której opowieści. To wciągająca i kreatywna gra, która doskonale sprawdzi się w gronie nowych graczy.

Najlepsze gry planszowe dla początkujących — podsumowanie

Gry planszowe to wspaniała rozrywka zarówno dla osób początkujących, jak i tych bardziej obytych w przeprowadzeniu rozgrywek. Taka forma spędzania wolnego czasu pozwala na integrację, rozwijanie strategii, a także pobudzanie wyobraźni. Ticket to Ride, Carcassonne, Splendor, Azul, czy Dixit to według naszej oceny jedne z najlepszych tytułów, które warto wypróbować, stawiając pierwsze kroki w świecie planszówek.

Każdą z tych planszówek znajdziesz w popularnych sieciach z grami planszowymi. To jednak nie wszystko. Możemy stworzyć dla Ciebie plansze do gry w pełnym odwzorowaniu detali, lub dokonać istotnych zmian. U nas wykonasz ją na zamówienie, według własnych sugestii i upodobań. W Graplanszowadlaciebie.pl tworzymy najwyższej jakości gry planszowe na zamówienie zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Niezależnie jednak od tego, po które rozwiązanie sięgniesz, pamiętaj, że najważniejsze jest czerpanie radości z rozgrywki i wspólnie spędzonego czasu z bliskimi.