Kartonowe gry planszowe — wszystko, co musisz o nich wiedzieć
GraPlanszowaDlaCiebie 15 kwietnia 2023

Kartonowe gry planszowe — wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Gry planszowe to jedna z tych form rozrywki, po którą sięgamy najczęściej. Popularne tytuły planszówek pozwalają nam spędzić wspaniale czas w gronie najbliższych znajomych czy rodziny. Co ciekawe gry planszowe stały się na tyle popularne, że w szkołach, czy nawet miastach przeprowadzane są różnego rodzaju turnieje. Niezależnie jednak od tego, czy w gry planszowe gramy amatorsko, czy zawodowo warto przed zakupem kolejnej pozycji ze sklepowej półki wiedzieć, z jakich materiałów produkowane są gry planszowe i dlaczego w tak znacznej przewadze, wykorzystywany jest do tego karton.

Kartonowe gry planszowe ze sklepu — czy warto?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wchodzimy do sklepu i od góry do dołu na całej długości i szerokości sklepu naszym oczom ukazują się gry planszowe. Kiedy pierwszy moment oszołomienia minie, sięgamy po interesującą pozycję i rozpoczynamy jej dogłębne analizowanie.

Na początku wyjmujemy z kartonowego pudełka idealnie zaprojektowaną i wykonaną również z kartonu planszę do gry. Detalem, na który z pewnością zwracamy szczególną uwagę, jest oprawa gry, czyli grafika samej planszy, ale także dodatki — kości do gry, karty, czy pionki. Przeglądając kolejne elementy gry planszowej, trudno jest nie odnieść wrażenia, że tego rodzaju produkty nie mogłyby się obejść, bez wysokiej jakości tektury i kartonu. Większość gier planszowych wykonana jest bowiem właśnie z tego rodzaju materiału, jednak nie zawsze. Tak jest, chociażby w przypadku tradycyjnych szachów, czy warcabów, w których to plansze do gier tworzone są z drewna, lub plastiku.

Kartonowe gry planszowe na zamówienie

Gry planszowe na zamówienie dają na tyle nieograniczone możliwości, że możemy na własny użytek, użytek naszej firmy, czy po prostu na prezent zamówić indywidualną grę planszową, która nie tylko zostanie dopasowana do naszych preferencji pod względem przeprowadzonych rozgrywek, ale przede wszystkim odpowiednich materiałów i sposobu wykonania takiej gry. Możemy zatem stworzyć własną instrukcję do gry, zaprojektować jej grafikę oraz wybrać odpowiednie materiały. Należy także zlecić wyprodukowanie takiej gry odpowiedniej firmie.

Gry planszowe kartonowe — zalety

Nie ma wątpliwości co do tego, że do produkcji gier planszowych, a w szczególności plansz do gry wykorzystywany jest karton i tektura. Tego rodzaju materiały z jednej strony są bardzo wytrzymałe, z drugiej zaś elastyczne. Dużą kartonową planszę do gry można z powodzeniem włożyć do pudełka lub innego opakowania, bez większego wysiłku. Ponadto tekturowa lub kartonowa plansza do gier, w przeciwieństwie do tych drewnianych pozwala w sposób niemal nieograniczony i dowolny zadrukować całą swoją powierzchnię. Kolory na takiej planszy są idealnie odwzorowane. Dla podbicia efektu wizualnego oraz jakościowego planszę do gry można pokryć specjalnym laminatem, dzięki czemu zwiększymy jej trwałość i wytrzymałość.