Gry planszowe - sprawdzony prezent na Dzień Dziecka!
GraPlanszowaDlaCiebie 12 maj 2022

Gry planszowe - sprawdzony prezent na Dzień Dziecka!

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie masz pomysłu co kupić swojemu maluchowi? A może masz w domu nastolatka, dla którego wybór prezentu stanowi nie lada wyzwanie? Niezależnie od tego, w jakim wieku jest Twoje dziecko zawsze świetnym i przede wszystkim sprawdzonym pomysłem na prezent są gry planszowe. Jakie tytuły wybrać? 

Gry planszowe dla dzieci w każdym wieku

Mawia się, że w każdym z nas tkwi odrobina dziecka i z pewnością jest w tym sporo racji. Dlatego z okazji zbliżającego się pierwszego czerwca warto podarować nie tylko swojemu maluchowi, ale przy okazji również sobie samemu odrobinę czasu spędzonego ze swoją pociechą. Ten czas umilą Wam gry planszowe, które z powodzeniem możesz dobrać nie tylko do zainteresowań Twojego dziecka, ale także jego wieku. 

Oferta gier planszowych na rynku jest bardzo różnorodna. Można z powodzeniem dopasować tytułu do konkretnych przedziałów wiekowych. Na rynku dostępne są gry planszowe dla dzieci w wieku:

  • 3 i 4-latka 
  • 5-7 latków
  • 8-12 latków
  • dla nastolatków. 

Gry planszowe na prezent na Dzień Dziecka — sprawdzone tytuły

Dobra planszówka to sprawdzony pomysł na prezent dla dzieci w każdym wieku. Wśród najpopularniejszych tytułów wybraliśmy propozycje gier, które nigdy się nie znudzą i przetrwają kolejne pokolenia. Dzisiejsze propozycje to remake'i kultowych gier z naszego dzieciństwa. Oto one: 

Państwa-Miasta

Z pewnością pamiętasz kultową grę w państwa i miasta, przy której spędzało się długie zimowe wieczory. Wówczas do zagrania wystarczyła kartka papieru i długopis. Obecnie rynek gier planszowych zdecydowanie się rozwinął, oferując tym samym nowszą i przede wszystkim odświeżoną wizualnie grę w “Państwa-Miasta”. 

Aby zagrać w tę grę, wystarczy zakręcić spinnerem, który wylosuje dla nas literkę, a później, w określonym czasie, wymienić jak najwięcej słów w odpowiednich kategoriach. Zasady są więc bardzo proste, dzięki czemu poradzi sobie z nimi nawet  kilkulatek. Wspólna zabawa w Państwa-Miasta nie tylko bawi, ale także uczy — najmłodsi poznają nowe nazwy nie tylko państw i miast, zaś dla starszych to doskonały sprawdzian ze znajomości geografii, biologii i wielu innych dziedzin. Ta propozycja gry planszowej z pewnością sprawdzi się jako na prezent z okazji Dnia dziecka

Statki

Gra w statki jest równie popularna co gra w Państwa-Miasta. Dzięki wydawnictwu Quercetti Twoje dziecko już nigdy nie będzie musiało rysować tradycyjnych kratek na kartce. W prezentowanej grze znajdują się plansze ze znacznikami, które będą stanowiły naszą flotę podczas rozgrywek. Tego rodzaju grę można zabrać ze sobą w podróż na biwak — wszędzie tam, gdzie liczy się dobra zabawa. 

Domino z Peppą — propozycja dla najmłodszych

Z pewnością, by móc zagrać w Państwa-Miasta czy też Statki należy umiejętnie rozumieć zasady tychże gier. Dlatego w przypadku najmłodszych polecamy wybór gry planszowej Domino z wizerunkiem Peppy. To prezent idealny dla maluchów, który poza ogromną dawką świetnej zabawy, pozwala umiejętnie ćwiczyć pamięć, uczyć logicznego myślenia oraz zwiększać koncentrację. 

Gry planszowe na Dzień dziecka — jako rodzic, wykaż się kreatywnością!

Chcąc obdarować swoje dziecko wyjątkowym prezentem na Dzień Dziecka, warto pokusić się o stworzenie własnej gry planszowej na zamówienie, którą możesz od podstaw stworzyć samodzielnie. Takie rozwiązanie daje możliwość wyboru nie tylko odpowiedniego rodzaju gry dostosowanej do zainteresowań dziecka, ale pozwala także stworzyć plansze do gry według własnego pomysłu. Taka plansza może mieć dowolną kolorystykę oraz motywy. Może być także uzupełniona o kości do gry, czy też karty. Co więcej, może ona zawierać osobistą dedykację, czy inne personalizowane dodatki, które z pewnością zrobią jeszcze większe wrażenie, szczególnie na starszych dzieciach.