Gry planszowe na wakacje - co zabrać ze sobą na wakacyjny urlop?
GraPlanszowaDlaCiebie 21 czerwiec 2022

Gry planszowe na wakacje - co zabrać ze sobą na wakacyjny urlop?

Sezon wakacyjny rozpoczął się na dobre, a co za tym idzie, wiele osób już odlicza dni do urlopowego wyjazdu. Jak najlepiej spędzić czas urlopowy, czy to nad morzem, w górach, czy w mieście? Oczywiście na zwiedzaniu, jednak po całym dniu aktywnego wypoczynku możemy pozwolić sobie na odrobinę relaksu w nieco innej formie, np. na graniu w planszówki. Jakie tytuły to obowiązkowy “must have” tegorocznych wakacji? Podpowiadamy!

Gry planszowe na wakacjach — czy jest czas na granie?

Nawet najwięksi miłośnicy aktywnego wypoczynku w trakcie urlopu wakacyjnego, mogą pozwolić sobie na odrobinę wytchnienia przy dobrej grze planszowej. Planszówki mają to do siebie, że są nie tylko wspaniałą formą relaksu, ale co więcej, doskonale integrują ze sobą osoby — zarówno te, które są na wspólnym wyjeździe, jak i nowo poznane. Dlatego, kiedy pogoda podczas wakacyjnego urlopu nieźle sobie z nas zakpi, a nogi po dłuższych wędrówkach odmówią posłuszeństwa, wówczas warto sięgnąć po gry planszowe.

Najpopularniejsze gry planszowe podróżne

Ostatnie lata obfitowały w wiele nowych i przede wszystkim ciekawych tytułów, jeśli chodzi o gry planszowe podróżne. Są to pozycje, które sprawdzą się na wakacyjne wyjazdy, ale będą także niezastąpione, gdy nadejdą długie jesienne wieczory. Chcąc maksymalnie uszczuplić nasz bagaż, warto rozważyć zabranie ze sobą ciekawych propozycji gier karcianych.

Popularne gry karciane podróżne

  • Samotna wyspa — to niewielka gra karciana, której celem jest zbudowanie dobrze prosperującej osady na bezludnej wyspie. Ogromną zaletą tej gry jest fakt, że do jej rozgrywki potrzebujemy wyłącznie kilkunastu kar i dwóch wolnych rąk.
  • List miłosny — jest lekką, szybką i poręczną grą karcianą dla większej grupy osób w niemal każdym wieku. Fabuła tej gry ma na celu doręczenie listu do ukochanej księżniczki, jednak ostatecznym celem jest rozpoznanie, co inni gracze mają na ręce i jak najszybsze wyeliminowanie ich z gry.
  • Załoga — to propozycja skierowana dla większej grupy osób, która ceni sobie popularne gry karciane, takie jak brydż czy tysiąc. W tej grze należy zbierać lewy i bez porozumiewania się z innymi uczestnikami spełniać warunki zwycięstwa wybranego scenariusza.
  • Fort — to gra karciana, w której uczestniczyć może od dwóch do czterech osób. Jej fabuła pozwala przenieść się do dziecięcych lat, kiedy do dobrej zabawy wystarczył kawałek pizzy i grono zaufanych przyjaciół. Za pomocą kart przyjaciół będziemy aktywować różnorakie akcje, które umożliwią zdobywanie nowych zasobów oraz rozbudowę tytułowego fortu.

Gry planszowe na zamówienie — zaskocz wakacyjnych towarzyszy

Wakacje z rodziną, grupą przyjaciół, czy tylko we dwoje to doskonała okazja do spędzenia czasu przy planszówkach. Poza popularnymi tytułami można również zaskoczyć pozostałych uczestników wyjazdu, tworząc grę specjalnie na tę okoliczność. Gra karciana na zamówienie będzie uwzględniała wszystkie pomysły związane z interesującą grafiką i fabułą gry, nawiązującą do samego wypoczynku, jak również jego uczestników. Taki wybór z pewnością zaskoczy wszystkie osoby i sprawi, że wspólnie spędzony czas, będzie przebiegał w bardzo dobrej atmosferze.

Gry planszowe podróżne — podsumowanie

Gry planszowe podróżne niezależnie od tego czy kupione w sklepie, czy wykonane na zamówienie powinny być niewielkich rozmiarów. Ich wymiary oraz ciężar nie powinny stanowić dodatkowego, obciążającego nas ekwipunku — z powodzeniem powinny zmieścić się do każdego plecaka, czy małej walizki. Mowa oczywiście o wyjazdach, na które udajemy się publicznym środkiem transportu, takim jak samolot, pociąg, czy autobus. Jeśli jedziemy własnym autem, to z powodzeniem możemy zabrać nie jedną, a nawet kilka pozycji ulubionych gier planszowych podróżnych.