GraPlanszowaDlaCiebie 15 paździenik 2021

Gra karciana Piotruś - przypomnij sobie tę klasykę

Jesienne, długie wieczory sprzyjają spędzaniu czasu w rodzinnym gronie przy ciepłej herbacie. Gry planszowe i gry karciane idealnie umilają takie wspólne chwile. Kiedy sięgniemy pamięcią do własnego dzieciństwa, pierwsza, a zarazem najpopularniejsza, gra karciana, jaka przychodzi nam do głowy to oczywiście Piotruś. Okazuje się jednak, że zainteresowania Piotrusiem wcale nie spada. Dlaczego warto pokazać dzieciom grę w Piotrusia? Jakie umiejętności rozwija? Gdzie kupić grę karcianą Piotruś? Odpowiadamy na najważniejsze pytania – zapraszamy do artykułu.

Gra Piotruś – przypomnij sobie zasady

Piotruś, to prosta, a zarazem fenomenalna gra karciana, w której uczestniczyć może od 2 do nawet 5 osób. Talia do gry w Piotrusia zawiera 25 kart, w tym 12 par z obrazkami tego samego rodzaju oraz „czarnego Piotrusia”, czyli kartę, która nie ma pary.

Jak wyglądają zasady gry w Piotrusia? Celem gry jest kompletowanie par w taki sposób, by nie pozostać z kartą „czarnego Piotrusia” - zazwyczaj jest to karta z numerem 13. Gracz, który zostanie z karta bez pary na koniec gry – przegrywa całą rozgrywkę. Karty kompletujemy poprzez losowanie od przeciwnika.

Zalety i korzyści gry karcianej Piotruś

Najważniejszą zaletą Piotrusia jest fakt, że to wyjątkowo wciągająca zabawa, w którą mogą grać gracze w naprawdę różnym wieku. Dlatego to wspaniała rozrywka dla całej rodziny.

Ale to nie wszystko! Gra karciana Piotruś ma bowiem bardzo, bardzo dobry wpływ na najmłodsze pociechy. Jakie korzyści oferuje gra Piotruś? Otóż:

  • rozwija skojarzenia,
  • usprawnia koncentrację,
  • stymuluje spostrzegawczość, 
  • stymuluje świadomą kontrolę wzrokową,
  • kształtuje uwagę dowolną,
  • uczy, co to jest para,
  • uczy rozpoznawania cyfr,
  • buduje społeczne wartości,
  • buduje rodzinne więzi.

Co równie ważne Piotruś ma bardzo proste zasady, dlatego idealnie nadaje się również dla młodszych uczestników. Zwłaszcza, że na rynku dostępne są wersje Piotrusia dla dzieci, z najpopularniejszymi postaciami z bajek, filmów czy komiksów, które dodatkowo zachęcają maluchy do zainteresowania się grą.

Nie można też zapominać o tym, że przede wszystkim gra Piotruś sprawia masę frajdy i wyzwala pozytywne emocje wśród wszystkich członków rodziny. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że ze względu na niewielki rozmiar grę można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie – na samochodową przejażdżkę, na piknik w parku, na wizytę do lekarzy, by umilić dziecku czas oczekiwania na wejście do gabinetu.

Gra w Piotrusia, a rozwój umiejętności potrzebnych w szkole

Gra w Piotrusia stymuluje do rozwoju nie tylko najmłodszych. Dzięki nauce poprzez zabawę również starsze dzieciaki zyskują sporo na rozgrywaniu partii Piotrusia. O jakich umiejętnościach mowa? Przede wszystkim o nauce cyfr. Dzieci często nie chcą uczyć się cyferek, to dla nich mocno abstrakcyjne pojęcie. Dlatego (jak zawsze!) najlepszym sposobem jest nauka poprzez zabawę.

Piotruś pomaga także w ćwiczeniu koncentracji uwagi i spostrzegawczości – a to niezwykle przydatne umiejętności w szkole, które warunkują osiąganie dobrych wyników w nauce. Dzieci, które nie rozwiną tych umiejętności nie będą w stanie skupić się na zadaniach i ćwiczeniach. Dlatego tak ważne jest, aby wspierać pociechy w tym temacie.

Gra w Piotrusia rozwija także funkcje wzrokowe, które są niezbędne do nauki czytania, pisania, rysowania i wypowiadania się.

Producent gier karcianych – Gra planszowa dla Ciebie

Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór kart do gry w Piotrusia. Znaleźć możemy wersje ze zwierzętami, roślinami, postaciami z bajek, filmów czy komiksów. Jeśli jednak w całym gąszczu ofert nie znajdziesz wymarzonej talii dla siebie, pamiętaj, że istnieje druk gier karcianych na zamówienie! Dzięki takiej opcji możesz spersonalizować swoją talię do gry w Piotrusia – i nie tylko!

Jako sprawdzony producent kart do gier, Gra planszowa dla Ciebie wykonuje karty do gry z własnym nadrukiem. To idealna opcja zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Karty do gry z logo firmy wywrą wrażenie na wszystkich klientach, nawet tych najbardziej wymagających. Karty to w końcu nie tylko rozrywka, ale też ciekawy gadżet reklamowy, dzięki któremu w łatwy sposób rozpromujesz swoją markę wśród dorosłych i dzieci.