Dlaczego warto grać w gry pamięciowe? Jakie zalety niosą za sobą?
GraPlanszowaDlaCiebie 18 marca 2023

Dlaczego warto grać w gry pamięciowe? Jakie zalety niosą za sobą?

Gry pamięciowe to jedne z tych gier, w które chce grać każdy — zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy. I świetnie. Uczestniczenie w tego typu rozgrywkach niesie za sobą szereg korzyści. Po pierwsze świetnie ćwiczą pamięć oraz spostrzegawczość. po drugie wspomagają koncentrację, a po trzecie… No właśnie. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, dlaczego warto grać w gry pamięciowe. Serdecznie zapraszamy!

Gry planszowe pamięciowe w rozwoju dziecka

W dzieciństwie grało się w przeróżne gry planszowe, jednak tymi, które na dłużej zapamiętały w pamięć były z pewnością gry pamięciowe. To specjalny rodzaj kreatywnej rozgrywki, który miał za zadanie dostarczenie nie tylko świetnej zabawy, ale przede wszystkim miał pomagać w kształtowaniu prawidłowego rozwoju.

Obecnie coraz więcej rodziców zaczyna się interesować grami planszowymi, organizując swoim pociechom wspólnie spędzony czas. Dostępne obecnie na rynku gry pamięciowe zachwycają kolorowymi planszami, kartami do gry czy innymi elementami gier. W zależności od wieku czy stopnia zainteresowania można znaleźć wiele gier pamięciowych typu Domino i Memo, czy gra pamięciowa Memory.

Gry pamięciowe mają ogromny wpływ na rozwój zmysłów u wszystkich maluchów. Poprawiają między innymi mowę, wpływają na zmysł słuchu i dotyku, wspomagają koncentrację oraz pobudzają kreatywność u maluszka. Ich niewątpliwym atutem jest również to, że poprawiają i wspomagają dziecięcą pamięć oraz koordynację ruchową.

Gry pamięciowe dla seniorów — dlaczego są tak ważne?

Po gry planszowe sięgamy chętnie, niezależnie od wieku. Jest to wspaniała forma rozrywki zarówno dla najmłodszych, jak i również najstarszych użytkowników. W przypadku tych drugich granie w gry planszowe, szczególnie te pamięciowe jest wskazane nie tylko pod kątem interakcji w grupie, ale przede wszystkim wspomagania procesów myślowych. A jak wiadomo, te wraz z wiekiem mogą się obniżać, dlatego warto regularnie pobudzać nasz mózg do myślenia, właśnie przy pomocy gier pamięciowych.

Jakie gry pamięciowe będą odpowiednie dla seniora?

Jedną z najczęściej zalecanych dla seniorów form rozrywki, są oczywiście krzyżówki. Poza tym jednak mogą oni sięgać także po gry planszowe pamięciowe, takie jak Domino, Memory, Memo i jeszcze kilka innych.

Zaproponowane przez nas tytuły to prosta, a jednocześnie skuteczna broń w walce z obniżoną koncentracją, czy znakami pamięci. Tego typu pozycje poprawiają i stymulują umiejętności myślenia, zapamiętywania oraz przechowywania informacji. Zachęcamy do podarowania ich swojej babci, dziadkowi. W tradycyjnych wariantach są one dostępne w znanych sieciach handlowych, ale można także stworzyć swoją własną grę planszową na zamówienie, która dodatkowo będzie wzbudzała w seniorze wspomnienia. Taką grę może wykonać producent gier na zamówienie Gra Planszowa Dla Ciebie.