GraPlanszowaDlaCiebie 18 marzec 2019

Czy produkcja gier planszowych się opłaca?

Chociaż gry komputerowe mają swoich stałych odbiorców, to również gry planszowe są niezwykle popularne. Klasyczne i nowoczesne tytułu wybierają zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci czy młodzież. Producent gier planszowych ma niełatwe zadanie, aby wyróżnić się spośród konkurencji. Dodatkiem do podstawowej oferty różnych gier stają się usługi związane z produkcją gier także na zamówienie.

Opłacalność produkcji gier planszowych

Zamówienia na autorskie gry planszowe realizuje się zazwyczaj od tysiąca sztuk. Wybrany producent gier planszowych powinien mieć doświadczenie w produkcji tego typu asortymentu. Na stronie firmowej z łatwością znajdziemy informacje o zrealizowanych projektach, takich jak puzzle, karty do gry czy same gry planszowe.

Czasem zdarza się, że producenci decydują się na wydanie gry dopiero od ilości dwóch, a nawet pięciu tysięcy egzemplarzy. Dotyczy to w szczególności gier z dużą ilością unikalnych elementów, takimi jak pionki, żetony czy karty do gry, oraz złożone z wielu pojedynczych pól plansze. W takich sytuacjach warto mieć pewność, że gra spotka się z odpowiednim zainteresowaniem, aby mogły zwrócić się koszty wydawnictwa. Pomimo stosunkowo wysokich kosztów, co roku pojawiają się nowe tytuły gier planszowych, angażujące nie mniej niż gry komputerowe.

Unikalne elementy gier planszowych

Produkowane na zamówienie gry planszowe mogą zawierać wiele unikalnych elementów. Należą do nich między innymi podstawy magnetyczne i tekturowe plansze do gry w różnych kształtach. Mogą dzielić się na wiele mniejszych elementów, które składa się w jedną całość jak puzzle lub umieszcza w specjalnej ramce. Można zdecydować się także na bardziej tradycyjne plansze składane na dwie, cztery i osiem części. Bez problemu zamówimy także lakierowane karty papierowe, plastikowe elementy gier, w tym pionki, żetony do planszówek czy monety oraz elementy drewniane, takie jak kostki, pionki i figurki.

Producent zadba nawet o instrukcje do gry wraz ich ewentualnym tłumaczeniem – zarówno zwykłe, składane, jak i szyte lub klejone. W skład całości realizacji wchodzą również opakowania do gier planszowych - pudełka, wypraski do przechowywania elementów oraz tekturowe wkładki. A jeżeli potrzebujesz wsparcia przy samym napisaniu scenariusza gry, przetestowaniu jej mechaniki, stworzeniu modeli, zaprojektowaniu każdego komponentu i zrobieniu projektów graficznych – producent gier planszowych zajmuje się wszystkim kompleksowo, bez konieczności szukania dodatkowych specjalistów.